Lite-On zwiększa moce produkcyjne poza Chinami

Dostawca EMS Lite-On Technology, aby poradzić sobie z konfliktem handlowym między USA a Chinami, koncentruje swoje moce produkcyjne w fabrykach poza Chinami, głównie w Tajlandii, Wietnamie, Meksyku, Indiach, Brazylii i na Tajwanie. Zdaniem Warrena Chena, CEO firmy Lite-On, zdolności produkcyjne poza Chinami mają odpowiadać za 15 do 20% całości do końca roku 2020.

Posłuchaj
00:00

Lite-On oczekuje, że w tym roku odnotuje wzrost, którego motorem będzie segment komponentów elektronicznych do serwerów, urządzenia 5G, AI, IoT, a także rozwiązania oparte o diody LED. Lite-On całkowicie wznowił produkcję w Chinach i częściowo w Indiach. W tym czasie pandemia nie wpłynęła na działalność fabryk w Tajlandii i Wietnamie.

Źródło: Digitimes

Powiązane treści
Lite-On przyjął propozycję wykupienia przez Diodes
Samsung opracował ogniwa z elektrolitem stałym o wysokiej gęstości energetycznej
Pandemia opóźnia przekazanie należącej do Lite-On jednostki SSD firmie Kioxia
Chińskie półprzewodniki - ambitne plany i kryzysowe wstrząsy
Diodes sfinalizuje w bieżącym roku zakup Lite-On Semiconductor
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Jaki był pierwszy dzień targów ENERGETAB 2025?
Produkcja elektroniki
Renew Center firmy Evernex w rok naprawia ponad 200 tysięcy części
Pomiary
Miniaturowe sensory MEMS TDK wyznaczają nowy standard w analizie rzutu oszczepem
Produkcja elektroniki
X-FAB otwiera nowy cleanroom w malezyjskiej siedzibie
Komunikacja
Farnell wzmacnia ofertę IoT – nowe rozwiązania bezprzewodowe Digi International już w dystrybucji
Komunikacja
Nowy e-book firmy Mouser odkrywa przyszłość komunikacji satelitarnej
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Renew Center firmy Evernex w rok naprawia ponad 200 tysięcy części
Gospodarka
X-FAB otwiera nowy cleanroom w malezyjskiej siedzibie
Prezentacje firmowe
Zaawansowane maszyny i osprzęt do seryjnej produkcji wiązek

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów