Pandemia opóźnia przekazanie należącej do Lite-On jednostki SSD firmie Kioxia

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Dostawca EMS, Lite-On Technology, pierwotnie planował przenieść swoją jednostkę biznesową SSD do Kioxia Holdings 1 kwietnia 2020 r. Jednak japoński producent pamięci nie był w stanie zakończyć procedur dotyczących przejęcia z powodu opóźnienia po wybuchu epidemii koronawirusa. Obie strony zgodziły się odroczyć przeniesienie. Nowy termin nie został jeszcze ustalony.

Pandemia opóźnia przekazanie należącej do Lite-On jednostki SSD firmie Kioxia

Transfer, uzgodniony przez obie strony w sierpniu 2019 r., obejmie cały personel jednostki SSD Lite-On Technology, sprzęt produkcyjny, technologię i własności intelektualne, a także zapasy i relacje z klientami.

Jak podają branżowe źródła, ponieważ należące do Kioxii linie montażowe SSD na Filipinach zostały 18 marca tymczasowo zamknięte, opóźnienie transferu ma wpływ na produkcję dysków SSD Kioxia. Głównymi klientami są międzynarodowi dostawcy komputerów osobistych, a produkty firmy Lite-On z kategorii pamięci masowych odpowiadają za około 12% skonsolidowanych przychodów, przy czym dyski SSD to wśród tych produktów 50–60% sprzedaży.

Za pośrednictwem jednostki biznesowej SSD Lite-On firma Kioxia wchodzi do łańcucha dostaw dla Microsoftu, obejmującego dyski SSD do zastosowań biznesowych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie