Sprzedaż chipów w Chinach osiągnęła wartość 97 mld dolarów

Jak poinformowało chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (Ministry of Industry and Information Technology - MIIT), chiński przemysł półprzewodnikowy osiągnął w zeszłym roku sprzedaż na poziomie 97,3 mld dolarów. W 2018 roku wzrost przychodów ze sprzedaży układów scalonych osiągnął 20,3%.

Posłuchaj
00:00

Komentując wyniki, Ren Aiguang z MIIT powiedział, że w ubiegłym roku wzrosły przychody z projektowania i produkcji układów, podczas gdy przychody generowane przez montaż opakowań IC i prowadzenie testów uległy zmniejszeniu. Zdaniem Rena Aiguanga dużą część przychodów w Chinach generuje sprzedaż układów scalonych klasy średniej i niskiej, jednak kraj pozostaje w tyle w zakresie produktów wiodących, takich jak chipy pamięci.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
Chiński rynek półprzewodników mocy rośnie o 13%
Czy Chiny staną się światowym centrum R&D?
Czterech chińskich producentów OEM w pierwszej dziesiątce nabywców chipów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
PCB
EUROCIRCUITS wspiera MAD Formula Team - niezawodna elektronika w ekstremalnych warunkach Formula Student
Produkcja elektroniki
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Mikrokontrolery i IoT
Advantech i Axelera AI rozszerzają partnerstwo w obszarze akceleratorów AI dla systemów embedded
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Gospodarka
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Informacje z firm
Pierwsze spotkanie rady doradczej EFX - FUJI aktywnie współtworzy nową targową inicjatywę dla przemysłu elektronicznego

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów