W Zielonce powstanie centrum rakietowe

| Gospodarka Elektromechanika

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Zakłady Elektroniczne z Zielonki podpisały z wykonawcą umowę dotyczącą budowy kompleksu produkcyjno-serwisowego pocisków rakietowych Naval Strike Missile (NSM). W ramach inwestycji powstanie zespół budynków wraz z wyposażeniem specjalnym, które pozwolą na produkcję, serwisowanie i certyfikację pocisków rakietowych.

W Zielonce powstanie centrum rakietowe

Przedsięwzięcie jest częścią realizowanego planu ustanawiania w Grupie Kapitałowej PGZ nowych zdolności rakietowych. Wartość inwestycji przekracza 30 mln zł. Stworzenie centrum serwisowego dla NSM pozwoli WZE S.A. na zapewnienie zdolności remontowo-serwisowych i certyfikacji tych pocisków w kraju, eliminując konieczność wysyłania ich za granicę.

Pociski rakietowe NSM firmy Kongsberg Defence & Aerospace to precyzyjne, poddźwiękowe przeciwokrętowe pociski manewrujące dalekiego zasięgu, piątej generacji. Mogą być one wykorzystywane także do zwalczania celów lądowych. NSM zostały wybrane przez Siły Zbrojne RP do użytku w instalacjach artylerii przybrzeżnej (wraz z pojazdami, wyrzutniami i radarami).

Zobacz również