Swansea University Bay zyska nowe centrum badawcze

| Gospodarka Aktualności

W centralnej części kampusu Swansea University Bay powstanie centrum badań nad półprzewodnikami (Centre for Integrative Semiconductor materials - CISM), którego budowa otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 mln funtów przez Brytyjski Fundusz Inwestycyjny Partnerstwa Badawczego (UKRPIF), a także przez lokalny przemysł i rząd Walii. Ukończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.

Swansea University Bay zyska nowe centrum badawcze

Nowy obiekt będzie zajmował powierzchnię 4230 m² i znajdą się w nim sterylne pomieszczenia produkcyjne, laboratoria badawcze oraz biura. W budynku zastosowane będą energooszczędne techniki budowlane i technologie związane z energetyką odnawialną, takie jak fotowoltaika i odzyskiwanie ciepła.

Do realizacji projektu UKRPIF potrzebuje podwójnego finansowania ze źródeł niepublicznych. Oznacza to, że CISM otrzymać ma środki od biznesu, organizacji charytatywnych i filantropijnych, a także wsparcie o wartości 60 mln funtów od głównych firm półprzewodnikowych z Południowej Walii, zrzeszonych w CS (Compound Semiconductors) Connected Cluster, oraz 9 innych partnerów z branży.

CS Connected jest organizacją parasolową z siedzibą w Południowej Walii, która została utworzona w gronie firm produkujących półprzewodniki. Do grupy należą między innymi IQE, Newport Wafer Fab, Microsemi,  SPTS Technologies, Uniwersytet w Cardiff, Compound Semiconductor Centre (IQE i Cardiff University joint venture), Uniwersytet Swansea, brytyjski rządowy Compound Semiconductor Applications Catapult, Cardiff Capital Region City Deal.

 
Wizualizacja budynku

źródło: www.swansea.ac.uk

Zobacz również