Kyocera uruchomiła w Japonii centrum badawcze

| Gospodarka Projektowanie i badania

Kyocera otworzyła w Jokohamie, w japońskiej prefekturze Kanagawa, swoje Centrum Badawcze Minato Mirai (Minato Mirai Research Center). Firma obecnie dysponuje trzema zakładami badawczo-rozwojowymi w obszarze metropolitalnym Tokio, które koncentrują się na oprogramowaniu i systemach dla branży telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej oraz środowiskowej i energetycznej. Hideo Tanimoto, prezes firmy Kyocera, uważa, że rozbudowa firmy pozwoli osiągnąć do marca 2021 roku cel, którym jest sprzedaż na poziomie 2 bln jenów.

Kyocera uruchomiła w Japonii centrum badawcze

Firma uruchomiła ośrodek w Minato Mirai w celu zintegrowania zasobów trzech obecnie funkcjonujących obiektów i zachęcenia do tworzenia nowych przedsięwzięć oraz badań i rozwoju technologii IoT, sztucznej inteligencji (AI), robotyki, a także autonomicznej jazdy. Budynek obejmuje dwa obszary przeznaczone do działań kreatywnych - "Creative Fab", który znajduje się na pierwszym piętrze i "Innovation Square" - na szóstym piętrze. Strefy te posłużą do spotkań z partnerami biznesowymi.

Minato Mirai - co oznacza "przystań przyszłości" - jest nadmorskim obszarem miejskim w centralnej Jokohamie, który przyciąga wiele różnych firm, od małych start-upów, po duże przedsiębiorstwa zajmujące się zaawansowanymi technologiami.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również