Kyocera przejmie 100% udziałów H.C. Starck Ceramics GmbH

| Gospodarka Komponenty

Kyocera Corporation poinformowała, że za pośrednictwem niemieckiej jednostki Kyocera Fineceramics GmbH zawarła umowę z H.C. Starck GmbH, na mocy której przejmie 100% udziałów w spółce zależnej H.C. Starck Ceramics GmbH - europejskiej firmie zajmującej się produkcją i sprzedażą ceramiki, mającej siedzibę w Selb, w Niemczech. H.C. Starck Ceramics dołączy do Grupy Kyocera wiosną bieżącego roku, po uzyskaniu akceptacji organów regulacyjnych.

Kyocera przejmie 100% udziałów H.C. Starck Ceramics GmbH

Od momentu założenia w 1959 r. Kyocera dostarcza komponenty do urządzeń przemysłowych i komunikacyjnych, urządzeń medycznych i wykorzystujących energię odnawialną, a także wspiera rozwój wielu innych branż, wykorzystując badane w ciągu wielu lat technologie przyczyniające się do postępu w produkcji drobnej ceramiki. W ostatnich latach Kyocera inwestowała w zwiększanie zdolności produkcyjnych drobnych elementów ceramicznych w Japonii i USA. Firma nie posiada jednak obecnie urządzeń do produkcji takiej ceramiki w Europie. Do zaspokajania potrzeb klientów europejskich Kyocera wykorzystywać będzie aktywa produkcyjne uzyskane przez przejęcie H.C. Starck Ceramics.

H.C. Starck Ceramics została założona w 1985 roku jako "Hutschenreuther Technische Keramik" i stała się częścią H.C. Starck Group w 2001 roku. H.C. Starck Ceramics dysponuje technologią przetwarzania węglika krzemu RBSiC (Reaction Bonded Silicon Carbide) - technologią nową dla Kyocery - która umożliwia wytwarzanie materiałów o dużej sztywności i o złożonych kształtach. Nowo pozyskana firma dostarcza także wysoko wydajne urządzenia produkcyjne wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, takie jak sztuczna inteligencja.

źródło: Business Wire

Zobacz również