Google zbuduje na Tajwanie nowe centrum badawczo-rozwojowe

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma Google rozszerzy swoją działalność na Tajwanie, budując nowe centrum badawczo-rozwojowe. Zostanie ono zlokalizowane w Tpark - telekomunikacyjnym parku przemysłowym zbudowanym przez Far Eastern Group w New Taipei City. Centrum, które ma powstać do końca 2020 r., pomieści całą obecną załogę Google'a, realizującą na Tajwanie prace inżynieryjne i badawczo-rozwojowe, i będzie mogło podwoić liczebność zespołu.

Google zbuduje na Tajwanie nowe centrum badawczo-rozwojowe

Jak zapowiedział wiceprezes Rick Osterloh, istniejące na Tajwanie centrum badawczo-rozwojowe Google'a, które jest największym przedsiębiorstwem w regionie Azji i Pacyfiku, już w 2019 r. planuje zatrudnić kilkuset nowych pracowników. Tajwański zespół badawczo-rozwojowy zrealizował szereg produktów sprzętowych, w tym telefony Pixel 3 i Pixel 3 XL oraz bezprzewodowe stacje ładujące.

Według źródeł branżowych, ponieważ Tpark służy m.in. jako przestrzeń eksperymentalna dla aplikacji 5G i autonomicznych technologii napędowych firmy Far Eastern Telecommunications czy innych producentów, również Google może wykorzystać park do opracowania produktów dla komunikacji 5G, a także urządzeń VR/AR i IoT.

źródło: DigiTimes

Zobacz również