Google przeznaczy 140 mln dolarów na rozbudowę centrum danych w Chile

| Gospodarka Aktualności

Kosztem 140 mln dolarów Google chce rozbudować jedyne centrum danych w Ameryce Łacińskiej. To drugi etap rozwoju centrum w Quilicura w pobliżu Santiago, które stało się w pełni operacyjne w 2015 roku. Google ogłosił, że nowa inwestycja potroi rozmiary centrum danych do 11,2 hektarów i stworzy ponad 1000 nowych miejsc pracy w trakcie trwania budowy oraz 120 stałych miejsc pracy w okresie późniejszym.

Google przeznaczy 140 mln dolarów na rozbudowę centrum danych w Chile

Nowa inwestycja Google'a niemal podwaja kwotę 150 mln dolarów wydaną na budowę centrum. Gigant technologiczny po raz pierwszy ogłosił plany budowy centrum danych w Chile w 2012 r., osiem miesięcy po otwarciu w tym kraju swoich biur. Od stycznia 2017 roku obiekt zasilany jest wyłącznie dzięki energii słonecznej zamienianej na elektryczną w zakładzie na pustyni Atacama.

Aby podkreślić wagę, jaką Chile przywiązuje do rozwoju gospodarki cyfrowej i zmniejszenia swojej zależność od miedzi, w wydarzeniu informującym o inwestycji Google'a uczestniczył prezydent Chile, Sebastian Pinera.

Chile i Argentyna to dwie największe gospodarki Ameryki Południowej, które zabiegają o inwestycje firm z branży cloud computingu i e-commerce.

źródło: Reuters