Chiny ustanowiły nowe standardy dla e-rowerów

| Gospodarka Elektromechanika

W Chinach ogłoszono nowe standardy techniczne dla rowerów elektrycznych. Oczekuje się, że wprowadzane normy będą stopniowo zwiększać wykorzystanie lżejszych akumulatorów litowych, które oferują większą gęstość energii w porównaniu z kwasowo-ołowiowymi.

Chiny ustanowiły nowe standardy dla e-rowerów

Zgodnie z doniesieniami mediów, ogłoszone standardy techniczne obejmują maksymalną prędkość e-roweru, która wynosi 25 km/h, łączną wagę z akumulatorem - 55 kg, maksymalną moc silnika - 400 W i maksymalne napięcie akumulatorów na poziomie 48 V.

Obecnie w Chinach jest od 8 do 10 mln e-rowerów zasilanych ogniwami litowymi, co stanowi około 4% wszystkich tego rodzaju elektrycznych jednośladów. W 2019 roku szacowany jest wzrost ich liczby o 15-20%, a w kolejnym roku - o 20-30%. Całkowita liczba rowerów elektrycznych w Chinach wzrosła o 7% w 2017 roku i 10% w roku 2018.

Chiński producent akumulatorów kwasowo-ołowiowych Chaowei Power Holdings uważa, że nowe normy techniczne będą miały negatywny wpływ na przyjęcie się akumulatorów kwasowo-ołowiowych o pojemności 20 Ah, jednak nie wpłyną na stosowanie lżejszych, o pojemności 12 Ah. Chaowei pracuje nad zmniejszeniem ich wagi do 5 kg. Obecnie zmniejszył masę swoich akumulatorów z 7 do 6,3 kg.

źródło: DigiTimes