Wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczęło budowę Zakładu Nowych Technologii Lumel 4.0

| Gospodarka Aktualności

Aktem wmurowania kamienia węgielnego Lumel rozpoczął 9 października budowę nowego zakładu automatyki przemysłowej w Zielonej Górze. Dzięki połączeniu najnowszych standardów branżowych z ideą "Przemysłu 4.0", a także dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, nowy zakład będzie należał do najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Obok zakładu wybudowane zostanie Centrum Sportowo-Rekreacyjne LUMEL-ARENA, które służyć będzie pracownikom i ich rodzinom.

Wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczęło budowę Zakładu Nowych Technologii Lumel 4.0

- Nowa fabryka stanowi ważny element strategii naszego rozwoju. Chcemy tu stworzyć nie tylko zakład produkcyjny spełniający najwyższe światowe standardy produkcji, ale również wielkie centrum badań i rozwoju. Wierzę głęboko w to, że tą inwestycją piszemy nowy rozdział historii Lumelu, który rozpoczął się w 1953 r. przy ul. Sulechowskiej 1 w Zielonej Górze. Mamy ambitne plany rozwojowe. Obok kontynuacji prac związanych z rozwojem urządzeń i systemów dedykowanych dla tradycyjnej energetyki, planujemy uruchomić tu produkcję urządzeń dla energetyki odnawialnej. Pierwszą grupą urządzeń z tej serii będą inwertery solarne o mocach do 50 kW, a w dalszej kolejności m.in. systemy magazynowania energii. W nowym zakładzie planujemy również uruchomić projekty związane z branżą motoryzacyjną - powiedział podczas uroczystości Dinesh Musalekar, prezes Lumel SA.

Nowy zakład oraz centrum sportowo-rekreacyjne powstają na działce o powierzchni 1,5 ha. Wielkość zakładu to 4400 m², powierzchnia centrum sportowego - 1300 m². Koszt inwestycji szacowany jest na 30 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma M&J Sp. z o.o. Zakład ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2020 r.

źródło: Lumel

Zobacz również