Moduł komunikacji Hertz Systems przeznaczony dla polskiej armii przeszedł testy Lumelu

| Gospodarka Pomiary

Po 3 tygodniach, 1 lipca laboratorium pomiarowe firmy Lumel zakończyło serię badań zleconych przez firmę Hertz Systems, dotyczących sprawdzenia odporności na wstrząsy i wibracje nowego modułu komunikacyjnego GPS, który wkrótce Hertz wdroży na rynek globalny. Ze względu na charakter i przeznaczenie urządzenia, weryfikację poprawności wyników badań, potwierdziły również odpowiednie organa wojskowe.

Moduł komunikacji Hertz Systems przeznaczony dla polskiej armii przeszedł testy Lumelu

- To następny ważny krok dla Lumelu, który otwiera przed nami nowe rynki. Zeszłoroczne inwestycje związane z rozbudową laboratorium oraz wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-inżynieryjna, pozwalają nam nie tylko jeszcze lepiej badać własne urządzenia, ale również wyjść z ofertą usług badawczych i laboratoryjnych do dużych i znanych międzynarodowych partnerów. Wiem, że branża w której działa Hertz jest bardzo wymagająca i nie ma tam miejsca na najmniejszy błąd, dlatego tym bardziej cieszy mnie zaufanie, którym obdarzyli nas nasi partnerzy - powiedział Dinesh Musalekar, prezes Lumel SA.

Zakres usług laboratorium Lumelu obejmuje kompleksowe badania kompatybilności elektromagnetycznej, warunków klimatycznych i środowiskowych, bezpieczeństwa, wibracji i udarów, warunków transportowych oraz wzorcowania przyrządów analogowych i cyfrowych.

Hertz Systems Ltd Sp. z o.o. to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem, działająca w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych. Bierze udział w międzynarodowych projektach kosmicznych i uczestniczy w programach EDA (Europejska Agencja Obrony), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) i NATO.

źródło: Lumel