Nokia zatrudniła 350 inżynierów w celu przyspieszenia rozwoju 5G

| Gospodarka Komunikacja

Firma Nokia poinformowała, że w bieżącym roku w Finlandii zatrudniła kilkuset inżynierów, aby przyspieszyć rozwój 5G. Fińska firma, rywalizująca ze szwedzkim Ericssonem i chińskim Huaweiem, obniżyła w ostatnim tygodniu prognozy zysków na rok 2019 i 2020, argumentując, że jej zyski będą redukowane z powodu koncentrowania się na konkurencji w zakresie szybko rozwijającego się biznesu dotyczącego sieci 5G.

Nokia zatrudniła 350 inżynierów w celu przyspieszenia rozwoju 5G

Rzeczniczka firmy poinformowała, że w Finlandii Nokia zatrudniła w tym roku 350 pracowników - 240 w zespole sieci mobilnych i wielu zajmujących się opracowywaniem układów scalonych SoC (System on Chip) - elementów kluczowych dla obsługi 5G.

- To prawda, że ​​ostatnio zatrudniliśmy personel rozwijający 5G, nie tylko w Oulu, ale także w Tampere i Espoo - mówił szef sieciowej jednostki Nokii, Tommi Uitto, cytowany przez największy w Finlandii dziennik Helsingin Sanomat. Tommi Uitto zaznaczył, że firma przyspieszyła zatrudnianie nowych osób, odkąd rok temu objął on swoje stanowisko.

Po tym, jak spółka opublikowała rozczarowujące wyniki za trzeci kwartał i obniżyła swoje prognozy kurs akcji Nokii spadł o 21%. Jak dotąd, w bieżącym roku akcje Nokii spadły o 30%.

źródło: Reuters