AT&T i Nokia otwierają w Monachium centrum IoT

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firmy AT&T i Nokia nawiązały współpracę w celu utworzenia w Monachium ośrodka rozwojowego pracującego nad rozwiązaniami dla Internetu Rzeczy (IoT) - IoT Innovation Studio. Centrum innowacji będzie działać w obszarach takich, jak samochody podłączone do sieci (IoV), analityka wideo oraz nadchodzące aplikacje obsługujące 5G. Na pierwszą połowę 2020 roku zaplanowany jest już do wykonania zestaw projektów i prowadzonych przez ośrodek działań.

AT&T i Nokia otwierają w Monachium centrum IoT

Wspólne przedsięwzięcie AT&T i Nokii ma wesprzeć wdrażanie obecnej i nowej generacji rozwiązań IoT. Centrum pozwoli firmom lepiej przyglądać się w jaki sposób technologia IoT może rozwiązywać globalne problemy biznesowe, w tym usprawnić zarządzanie aktywami i ich monitorowanie. Umożliwi również stałe poszerzanie wiedzy o innowacjach w zakresie technologii IoV, a także kontakty z ekspertami i nawiązywanie współpracy w ramach opracowywania nowych rozwiązań dla sektora biznesowego.

AT&T i Nokia będą również współpracować ze szkołami, uniwersytetami i europejskimi organizacjami technologicznymi w celu opracowywania nowych rozwiązań dla aplikacji IoT, które znajdą zastosowanie w różnych sektorach i branżach.

źródło: Profit from IoT