Sprzedaż półprzewodników nadal znacznie słabsza niż w roku ubiegłym

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według danych SIA, światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w trzecim kwartale 2019 r. 106,7 mld dolarów, co oznacza wzrost o 8,2% w stosunku do kwartału poprzedniego, ale spadek o 14,6% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

Sprzedaż półprzewodników nadal znacznie słabsza niż w roku ubiegłym

Sprzedaż we wrześniu wyniosła 35,6 mld dolarów, co stanowi wzrost o 3,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale jednocześnie spadek o 14,6% w stosunku do września 2018. Wszystkie miesięczne wyniki sprzedaży są publikowane przez organizację World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) i reprezentują trzymiesięczną średnią ruchomą.

- Po miesiącach słabej sprzedaży na początku roku, globalny rynek półprzewodników nieco się odbił w trzecim kwartale. Chociaż pozostaje daleko w tyle za rekordowymi wynikami z ubiegłego roku, we wrześniu sprzedaż wzrosła już trzeci miesiąc z rzędu i była wyższa we wszystkich głównych kategoriach produktów. Sprzedaż liczona miesiąc do miesiąca wzrosła również na wszystkich rynkach regionalnych, z Chinami i obiema Amerykami na czele - powiedział John Neuffer, prezes i dyrektor generalny SIA.

We wrześniu sprzedaż półprzewodników osiągnęła miesięczne wzrosty o 4,4% w Chinach, 4,3% w obu Amerykach, 2,9% w Europie, 2,4% w regionie Azji i Pacyfiku oraz regionach określanych jako pozostałe, a także o 1,2% w Japonii. W ujęciu rocznym sprzedaż prezentuje jednak spadki: o 6,4% w Europie, 6,9% w regionie Azji i Pacyfiku, o 10% w Japonii, 12,9% w Chinach oraz o 30,4% w obu Amerykach.

źródło: DigiTimes