Technologie bezprzewodowe nakręcają popyt na sprzęt i usługi badań w zakresie EMC

| Gospodarka Komunikacja

Rynek aparatury i usług w zakresie testów EMC wzrośnie ze średnią CAGR na poziomie 5,4% z 2,1 mld dolarów w 2019 r. do 2,8 mld dolarów w 2024, podali analitycy Marketsandmarkets. Jednym z głównych stymulatorów popytu jest rosnące ze strony firm zainteresowanie zapewnieniem jakości, w tym bezpieczeństwa użytkowania, zainteresowanie badaniami przedcertyfikacyjnymi, a także wymagania prawne w zakresie testów EMC sprzętu medycznego i ogólny wzrost rynku elektroniki.

Technologie bezprzewodowe nakręcają popyt na sprzęt i usługi badań w zakresie EMC

Najbardziej wartościowy i najszybciej rosnący segment tworzą urządzenia do testowania technologii bezprzewodowych, takich jak Bluetooth, telefonia komórkowa, komunikacja bliskiego zasięgu (NFC) i Wi-Fi. Natomiast w aspekcie geograficznym rozwój będzie najszybszy w rejonie APAC (kraje azjatyckie i rejonu Pacyfiku oraz Australia), głównie ze względu na obecność wielu profesjonalnych odbiorców, którzy potrzebują wysokowydajnego sprzętu.

Kluczowi gracze rynkowi rynku usług, to SGS (Szwajcaria), Bureau Veritas (Francja), Intertek (Wielka Brytania), Eurofins Scientific (Luksemburg) oraz Dekra (Niemcy). W zakresie aparatury są to: Fortive (Fluke i Tektronix), Keysight Technologies, Rohde & Schwarz, Yokogawa Electric, Ametek CTS, HV Technologies, Thermo Fisher Scientific i MCS Test Equipment.

Zobacz również