Nowa funkcjonalność mikrokontrolerów AVR DA

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Microchip wprowadza na rynek pierwszą rodzinę mikrokontrolerów AVR z serii Functional Safety Ready zawierających wbudowany dotykowy kontroler pojemnościowy PTC (Peripheral Touch Controller). Seria zawiera jednostki z taktowaniem procesora zegarem do 24 MHz w całym zakresie napięć zasilania, z pamięcią o pojemności do 128 KB Flash, 16 KB SRAM i 512 bajtów EEPROM, 12-bitowym różnicowym przetwornikiem ADC, 10-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, komparatorami analogowymi i detektorem przejścia przez zero.

Nowa funkcjonalność mikrokontrolerów AVR DA

Kontroler PTC udostępnia pojemnościowy interfejs dotykowy obsługujący przyciski, suwaki, koła, panele dotykowe, mniejsze ekrany dotykowe, a także pozwala na sterowanie gestami stosowane w szerokiej gamie produktów konsumenckich i przemysłowych oraz w pojazdach. Rodzina mikrokontrolerów AVR DA obsługuje do 46 pojedynczych i do 529 wspólnych pojemnościowych kanałów dotykowych i jest wyposażona w najnowszą generację jednostki PTC z Driven Shield+ i technologiami zapewniającymi zwiększoną odporność na zakłócenia, większą tolerancję na wodę, lepszą czułość na dotyk i krótszy czas reakcji.

Rodzina AVR DA MCU udostępnia kilka funkcji bezpieczeństwa zapewniających niezawodne działanie – na przykład zapewniające prawidłowe napięcie zasilania, jak reset po włączeniu zasilania, wykrywanie krótkotrwałych zaników i monitorowanie poziomu napięcia. Suma kontrolna CRC zapewnia, że kod aplikacji w pamięci Flash jest zawsze prawidłowy. Zapewniając integralność kodu, można uniknąć niezamierzonego i potencjalnie niebezpiecznego zachowania aplikacji.

Więcej informacji tutaj!

źródło: Microchip

Zobacz również