Microchip Technology i Arrow Electronics nawiązali współpracę

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Microchip Technology i Arrow Electronics nawiązali współpracę, w ramach której stworzą rozwiązania z zakresu łączności i bezpieczeństwa przeznaczone na rynek przemysłowy, automatyki budynków i zarządzania energią. Arrow rozszerzy ofertę Microchipa o usługi inżynieryjne. Dzięki tej współpracy producenci OEM będą mogli skrócić czas wprowadzania produktu na rynek.

Microchip Technology i Arrow Electronics nawiązali współpracę

Współdziałanie pomoże również spełnić wymagania, jakie są zawarte w najnowszych przepisach i wytycznych związanych z bezpieczeństwem Internetu Rzeczy (NIST). Pierwszą bezpieczną platformą typu end-to-end powstałą w wyniku współpracy będzie Shield96. Firmy twierdzą, że platforma ta pomoże producentom OEM zintegrować niezbędne podstawy bezpieczeństwa w projektach ich urządzeń.

- Technologia jest wszechobecna. Każda branża i każdy system są fundamentalnie kształtowane przez technologię, która może komunikować się z siecią - dzieje się to w naszych domach, naszej pracy i fabrykach. Inteligentne systemy wykonują podstawowe czynności i te o krytycznym znaczeniu oraz muszą zapewnić bezpieczeństwo - powiedział Mitch Little, starszy wiceprezes ds. kontaktu z klientem w Microchip Technology.

Według NIST zagrożenia cyberbezpieczeństwa i prywatności dla urządzeń IoT można podzielić na trzy główne obszary w zakresie ograniczania ryzyka:

  • ochrona,
  • bezpieczeństwo danych,
  • prywatność osób fizycznych.

 

źródło: Profit from IoT

Zobacz również