W Chinach dostawy smartfonów spadły w czerwcu o 16%

| Gospodarka Aktualności

Według danych rządowych, dostawy smartfonów w Chinach spadły w czerwcu o 16%, w porównaniu do roku ubiegłego. Liczby sugerują, że popyt na telefony w Chinach pozostaje umiarkowany pomimo wychodzenia kraju z pandemii koronawirusa, co źle wróży Apple'owi i jego lokalnym rywalom, takim jak Huawei Technologies.

W Chinach dostawy smartfonów spadły w czerwcu o 16%

Według chińskiej Akademii Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (CAICT), think tanku wspieranego przez państwo, producenci telefonów dostarczyli na rynek w czerwcu 27,7 mln telefonów, w porównaniu z 32,7 mln w czerwcu roku 2019. Podobny spadek notowano w maju, kiedy to dostawy spadły o ponad 10% rocznie - z 36,4 mln w maju 2019 do 32,6 mln rok później.

W kwietniu, po załamaniu w poprzednich miesiącach spowodowanym kryzysem zdrowotnym, CAICT poinformował, że dostawy smartfonów rosły nieoczekiwanie o 17% rocznie. Wówczas skok ten wskazywał na potencjał odbicia chińskich marek smartfonów, które od lat borykają się z kurczącym się wzrostem w kraju.

Chiny są jednym z nielicznych krajów, w których punkty sprzedaży detalicznej zostały prawie całkowicie ponownie otwarte po okresie blokady, gdy rozprzestrzenił się COVID-19.

Apple i konkurencyjne marki smartfonów nie publikują publicznie wielkości regionalnych dostaw.

źródło: Reuters

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie