Pandemia ogranicza wzrost w zakresie wielu produktów IC

| Gospodarka Aktualności

Według IC Insights wskaźniki wzrostu w większości segmentów IC w 2020 r. poprawią się, ale tylko nieznacznie, ze względu na wpływ pandemii Covid-19. W 2019 roku tylko sześć kategorii produktów IC odnotowało wzrost sprzedaży.

Pandemia ogranicza wzrost w zakresie wielu produktów IC

Według prognoz IC Insights, w ośmiu kategoriach produktów - na czele z NAND flash - spodziewany jest rynkowy wzrost o 27%. Prognozuje się, że pięć kategorii produktów wzrośnie w tym roku na poziomie lub o 3% powyżej całkowitego wzrostu rynku układów scalonych, w tym zarówno NAND flash, jak i DRAM, które były dwoma najgorszymi segmentami wzrostu w roku 2019.

Analitycy zauważają, że ​​konsumenci i firmy opóźniają lub ostrożnie posuwają się naprzód w zakupach, dlatego prognozowana sprzedaż dla większości segmentów IC została zmniejszona. Dopiero okaże się, czy i jak szybko odnowią się typowe wzorce zakupowe. Kwartał lipiec-wrzesień każdego roku jest zwykle najsilniejszy pod względem wzrostu sprzedaży IC, ale nawet solidne odbicie popytu może nie wystarczyć do podniesienia wzrostu sprzedaży układów scalonych znacznie powyżej przedstawionych prognoz.

IC Insights: Produkty IC według tempa wzrostu sprzedaży
  2019 2020
Pamięć flash NAND 26% 27%
Komputery i urządzenia peryferyjne - Spcl purpose logic 1% 6%
Wbudowane jednostki MPU 9% 5%
Auto - Spcl purpose logic 16% 3%
DRAM 37% 3%
Całkowity rynek układów scalonych 15% 3%
Procesory komputerowe 3% 2%
Komunikacja przewodowa - Spcl purpose logic 1% 1%
Komunikacja bezprzewodowa - Spcl purpose logic 10% 1%

źródło: DigiTimes

Zobacz również