Polska Sekcja IEEE EMC Society pod nowym kierownictwem

| Gospodarka Aktualności

Kierownik Centrum Technologii Radiowych i Kompatybilności Elektromagnetycznej w ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu - dr inż. Krzysztof Sieczkarek - został nowym przewodniczącym polskiej Sekcji IEEE EMC Society. Stowarzyszenie IEEE EMC Society (IEEE Electromagnetic Compatibility Society) to największa na świecie organizacja zajmująca się opracowywaniem i dystrybucją informacji, narzędzi i technik zmniejszania zakłóceń elektromagnetycznych.

Polska Sekcja IEEE EMC Society pod nowym kierownictwem

IEEE EMC Society zrzesza ponad 2,5 tys. specjalistów z dziedziny kompatybilności elektromagnetycznej, z całego świata. Funkcjonuje w ramach globalnego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). W obszarze zainteresowań Stowarzyszenia znajdują się normy, techniki pomiarowe i procedury testowe, oprzyrządowanie, charakterystyka sprzętu i systemów, techniki i komponenty kontroli zaburzeń, edukacja, analiza obliczeniowa i zarządzanie widmem, a także działania naukowe, techniczne, przemysłowe, zawodowe lub inne, które przyczyniają się do redukcji poziomu niepożądanych emisji elektromagnetycznych.

Na zdjęciu: Krzysztof Sieczkarek - przewodniczący polskiej sekcji IEEE EMC Society (po prawej) i Mirosław Zielenkiewicz - zastępca przewodniczącego (po lewej).

Zarząd IEEE EMC-S PL wystąpił z nową inicjatywą - Maratonem EMC 2020 - który wystartuje już jesienią. To doskonała forma bezpłatnej aktywizacji zawodowej nie tylko dla członków Towarzystwa, ale i wszystkich sympatyków, w szczególności inżynierów zainteresowanych nowinkami z dziedziny kompatybilności elektromagnetycznej. "Trenerami" będą czołowi przedstawiciele polskiego rynku dostawców rozwiązań EMC. Więcej szczegółów na www.ieee-emcs.org.pl.

źródło: Logistyka.net.pl

Zobacz również