Projekt fabryki ekranów Foxconna o wartości 10 mld dolarów zostaje zawieszony

| Gospodarka Optoelektronika

Według źródeł branżowych, przedsięwzięcie Foxconna dotyczące budowy kosztem 10 mld dolarów fabryki wyświetlaczy LCD w amerykańskim stanie Wisconsin i stworzenia tam 13 tys. miejsc pracy może nie zostać zrealizowane w najbliższym czasie.

Projekt fabryki ekranów Foxconna o wartości 10 mld dolarów zostaje zawieszony

Firma rozpoczęła budowę fabryki w połowie 2018 roku, starając się przywrócić produkcję ciekłokrystalicznych ekranów w Stanach Zjednoczonych, ale później ograniczyła ją do projektu budowy linii 6G starszej generacji do produkcji paneli LCD typu IGZO, przeznaczonych dla takich sektorów jak wytrzymałe urządzenia wojskowe, motoryzacja, lotnictwo i opieka medyczna.

Według źródeł, na obecnym etapie projekt fabryki LCD 6G został wstrzymany. Dostawy sprzętu produkcyjnego zostały zawieszone, a zespoły inżynierów firm stowarzyszonych Innolux i Sharp, które pomagały w budowie zakładu, odeszły.

Budynki fabryczne utworzone tam wcześniej służą obecnie za miejsce do przechowywania urządzeń do produkcji sprzętu medycznego, takiego jak maski i wentylatory do respiratorów, a także niewielkiej ilości serwerów.

Projekt amerykańskiej fabryki prowadzonej przez firmę Foxconn nie wygląda zbyt obiecująco ponieważ koreańscy dostawcy wyświetlaczy LCD zamykają linie produkcyjne, a chińscy zaprzestają zwiększania mocy produkcyjnych tego typu ekranów.

źródło: Digitimes

Zobacz również