Japan Display sprzedaje firmie Sharp fabrykę za prawie 400 mln dolarów

Japan Display niedawno ogłosił, że za kwotę 390 mln dolarów sprzeda firmie Sharp fabrykę wyświetlaczy do smartfonów zlokalizowaną w centralnej Japonii, zbierając fundusze na spłatę długu, który jest winien firmie Apple za budowę zakładu. Firma podała w oświadczeniu, że będzie również sprzedawać sprzęt do produkcji ekranów w fabryce wyświetlaczy ciekłokrystalicznych za kwotę 285 mln dolarów, czyli o 85 mln dolarów więcej niż zapowiedziano w marcu.

Posłuchaj
00:00

Japan Display jest winien Apple'owi 702,5 mln dolarów za sfinansowanie budowy zakładu o wartości 1,5 mld dolarów pięć lat temu. Japoński producent wyświetlaczy oświadczył, że kwota 675 mln dolarów zebranych ze sprzedaży zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązania.

Firma Sharp, która dostarcza czujniki, moduły kamer i ekrany do iPhone'ów, kupuję fabrykę na zlecenie Apple'a i planuje skonsolidować tam produkcję wyświetlaczy. Sharp, jednostka tajwańskiego Foxconna, ma własną fabrykę ekranów do smartfonów, która pracuje z wykorzystaniem pełnych mocy produkcyjnych, częściowo ze względu na popularność nowego, tańszego modelu iPhone'a SE.

Według źródeł, Sharp wykorzysta niedziałające linie produkcyjne wyświetlaczy dla smartfonów w swojej istniejącej fabryce, aby zwiększyć produkcję ekranów do samochodów i sprzętu medycznego.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Japan Display otrzyma 100 mln dolarów od Apple'a w ramach bailoutu
Projekt fabryki ekranów Foxconna o wartości 10 mld dolarów zostaje zawieszony
Softbank rozmawia z Apple i Nvidią o sprzedaży Arm
Foxconn zainwestuje ponad 8 mld dolarów w projekt nowej fabryki w Qingdao
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Gospodarka
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Gospodarka
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów