Foxconn i Yageo utworzą spółkę joint venture

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Foxconn Technology i Yageo ogłosiły plany utworzenia spółki joint venture pod nazwą XSemi. Nowa jednostka będzie się specjalizować w zakresie projektowania produktów, planowania procesów. Firmy zapewniają, że XSemi stworzy kompletny łańcuch dostaw półprzewodników i zapewni klientom kompleksowe usługi w zakresie rozwiązań.

Foxconn i Yageo utworzą spółkę joint venture

Głównym produktem oferowanym przez XSemi będą układy scalone, które staną się najważniejszym elementem przyszłego planu Foxconn. Spółka ma tylko zapewniać stałe dostawy półprzewodników do obecnych aplikacji komunikacyjnych firmy i przyszłych pojawiających się technologii. Dodatkowo zapewni terminowe dostawy IC międzynarodowym klientom, a ostatecznie zwiększy ogólną rentowność firmy.

Plan rozwoju w obszarze półprzewodników Foxconn, zaplanowany na średni i długi okres, odpowiada za jeden z trzech podstawowych fundamentów technologicznych koncernu. Foxconn rozwija zasięg swojego łańcucha dostaw w zakresie sprzętu półprzewodnikowego, projektowania układów scalonych dla aplikacji 5G, AI, CIS (czujniki obrazu CMOS) i sterowników wyświetlaczy oraz w obszarach usług foundry i pakowania chipów. Zasoby te mają wspierać długoterminową strategię Foxconnu dotyczącą trzech głównych rozwijających się sektorów, którymi są pojazdy EV, cyfrowa opieka medyczna i robotyka.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie