Foxconn nawiązał współpracę z Fiskerem

Według prezesa Foxconn Technology Young-Way Liu niedobory półprzewodników będą miały minimalny wpływ na działalność firmy w zakresie pojazdów elektrycznych, dzięki nawiązaniu współpracy z amerykańskim dostawcą EV - Fiskerem. Podczas konferencji dla inwestorów prezes Foxconna wskazał, że ograniczona podaż półprzewodników utrzyma się do drugiego kwartału 2022 roku. Obecna sytuacja może wpłynąć na jedynie 10% zamówień firmy.

Posłuchaj
00:00

Prezes zaznaczył również, że współpraca Foxconna z Fiskerem przy projekcie PEAR (Personal Electric Automotive Revolution) nie przyczyni się do znaczącego wzrostu przychodów do 2023 roku. Firma będzie dążyć do maksymalizacji swoich zysków w 2021 roku. W ramach projektu PEAR obie strony będą wspólnie pracować nad nową, lekką platformą oznaczoną symbolem FP28. Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie pojazdów elektrycznych, które można zaoferować w cenie jednostkowej nieprzekraczającej 30 tys. dolarów. Pierwsza fabryka, która będzie realizować to przedsięwzięcie powstanie w USA, a druga w Chinach. Kolejne zakłady powstaną w Indiach i w Europie. Szacuje się, że roczne zdolności produkcyjne od 2023 roku mogą wynieść nawet 150 tys. sztuk.

Foxconn skoncentruje się na wewnętrznym rozwoju i produkcji kluczowych komponentów dla planowanych pojazdów elektrycznych, w tym układów scalonych, systemów zasilania i rozwiązań stosowanych w deskach rozdzielczych. Ponadto firma będzie pozyskiwać standardowe komponenty od podmiotów wchodzących w skład platformy MIH.

Źródło: Digitimes

Powiązane treści
Foxconn i Yageo utworzą spółkę joint venture
HP zleci Foxconnowi produkcję drukarek laserowych
Foxconn zainteresowany fabryką 6-calowych płytek Macronixa
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Gospodarka
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Gospodarka
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów