Foxconn nawiązał współpracę z Fiskerem

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według prezesa Foxconn Technology Young-Way Liu niedobory półprzewodników będą miały minimalny wpływ na działalność firmy w zakresie pojazdów elektrycznych, dzięki nawiązaniu współpracy z amerykańskim dostawcą EV - Fiskerem. Podczas konferencji dla inwestorów prezes Foxconna wskazał, że ograniczona podaż półprzewodników utrzyma się do drugiego kwartału 2022 roku. Obecna sytuacja może wpłynąć na jedynie 10% zamówień firmy.

Foxconn nawiązał współpracę z Fiskerem

Prezes zaznaczył również, że współpraca Foxconna z Fiskerem przy projekcie PEAR (Personal Electric Automotive Revolution) nie przyczyni się do znaczącego wzrostu przychodów do 2023 roku. Firma będzie dążyć do maksymalizacji swoich zysków w 2021 roku. W ramach projektu PEAR obie strony będą wspólnie pracować nad nową, lekką platformą oznaczoną symbolem FP28. Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie pojazdów elektrycznych, które można zaoferować w cenie jednostkowej nieprzekraczającej 30 tys. dolarów. Pierwsza fabryka, która będzie realizować to przedsięwzięcie powstanie w USA, a druga w Chinach. Kolejne zakłady powstaną w Indiach i w Europie. Szacuje się, że roczne zdolności produkcyjne od 2023 roku mogą wynieść nawet 150 tys. sztuk.

Foxconn skoncentruje się na wewnętrznym rozwoju i produkcji kluczowych komponentów dla planowanych pojazdów elektrycznych, w tym układów scalonych, systemów zasilania i rozwiązań stosowanych w deskach rozdzielczych. Ponadto firma będzie pozyskiwać standardowe komponenty od podmiotów wchodzących w skład platformy MIH.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie