Tajwańskie Yageo przejmie jednostkę Schneidera Telemecanique Sensors

| Gospodarka Aktualności

Dostawca komponentów elektronicznych Yageo Corporation, podpisał wiążące zobowiązanie do przejęcia należącego do Schneider Electric biznesu Telemecanique Sensors. W ramach transakcji gotówkowej o wartości 723 mln euro (729 mln USD) Schneider udzieli Yageo licencji na używanie nazwy Telemecanique Sensors, a także sprzeda szereg patentów.

Tajwańskie Yageo przejmie jednostkę Schneidera Telemecanique Sensors

Telemecanique Sensors projektuje, rozwija i produkuje czujniki elektromechaniczne i elektroniczne, w tym wyłączniki krańcowe, czujniki zbliżeniowe, wyłączniki bezpieczeństwa, systemy RFID, urządzenia bezprzewodowe, czujniki fotoelektryczne, przewody i złącza oraz czujniki ciśnienia. W 2021 r. jednostka wygenerowała około 280 mln euro (331 mln USD) przychodów, z czego 70% pochodziło z Ameryki Północnej i Europy.

Umowa wzmocni pozycję Yageo jako globalnego dostawcy komponentów elektronicznych klasy premium i poszerzy portfolio produktów. Po zamknięciu transakcji Yageo będzie osiągać roczne przychody w wysokości ponad 600 mln USD, z czego około 14% będzie pochodziło z produktów bazujących na sensorach.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w nadchodzących miesiącach, pod warunkiem uzyskania akceptacji organów regulacyjnych.

Założona w 1977 roku firma Yageo posiada zakłady produkcyjne i handlowe w Azji, Europie i obu Amerykach, i zatrudnia 40 tys. osób. Ma 49 zakładów produkcyjnych, 20 centrów badawczo-rozwojowych i 47 biur sprzedaży. W 2021 r. Yageo wygenerowało przychody w wysokości około 3,5 mld euro.

Portfolio produktów Yageo obejmuje rezystory, kondensatory, cewki indukcyjne, transformatory, przekaźniki, anteny, komponenty bezprzewodowe i komponenty do ochrony obwodów. Kluczowe dla firmy rynki obejmują lotnictwo, motoryzację, telekomunikację, przemysł, medycynę, IoT, zarządzanie energią oraz elektronikę użytkową. Yageo twierdzi, że jest największym na świecie producentem rezystorów chipowych i kondensatorów tantalowych oraz numerem dwa w produkcji cewek.

źródło: Drives & Controls, YAGEO

Zobacz również