Schneider Electric rozszerza partnerstwo z Compass Datacenters

| Gospodarka Aktualności

Schneider Electric ogłosił zawarcie wieloletniego partnerstwa z Compass Datacenters. Umowa o wartości 3 mld dolarów rozszerza istniejącą współpracę firm, która integruje łańcuchy dostaw w celu produkcji i dostarczania prefabrykowanych modułowych rozwiązań dla centrów danych.

Schneider Electric rozszerza partnerstwo z Compass Datacenters

Rosnące zapotrzebowanie na dane oraz ich konsumpcja, w dużej mierze spowodowane rozwijającym się rynkiem sztucznej inteligencji, wymagają nowoczesnych centrów danych, które powinny być ustandaryzowane w swojej konstrukcji, sprawnie i wydajnie produkowane i szybko dostarczane, po zoptymalizowanych kosztach. Od momentu zawarcia między firmami umowy wstępnej, Schneider Electric wyprodukował i dostarczył firmie Compass około 150 modułowych centrów danych z zakładu w West Chester w stanie Ohio. W wyniku wzrostu zapotrzebowania na rozwiązania dla centrów danych firmy uruchomiły w 2023 roku wspólny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. m² w Red Oak, w Teksasie.

Dzięki 5-letniej umowie, Schneider Electric i Compass Datacenters mogą spełnić obietnicę utworzenia wyskalowanych, modułowych centrów danych, które oferują uproszczoną konstrukcję, usprawnioną produkcję i możliwość łatwego wdrożenia w zróżnicowanych środowiskach.

źródło: Schneider Electric

Zobacz również