Asustek zainwestuje 1,5 mld NT w firmę Portwell

Asustek Computer ogłosił, że przeznaczy 1,5 mld NT (53,13 mln dolarów) na przejęcie 30% udziałów w firmie Portwell. Rozpocznie także współpracę z producentem IPC w celu utworzenia jednostki Embedded Foundry, która będzie pełnić rolę centrum badawczo-rozwojowego w zakresie AIoT. Asustek ma zamiar zrealizować w kolejnym roku dalsze inwestycje, aby zwiększyć swój udział w Portwell o kolejne 15%. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca pierwszego kwartału 2021 roku.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Obserwatorzy rynku wskazują, że Asustek przeznaczy łącznie około 2,35 mld NT na przejęcie 45% udziałów w Portwell. Koncern planuje również wykorzystać obecne kierownictwo swojej grupy biznesowej specjalizującej się w AIoT do obsadzenia miejsc w zarządzie Portwell. Firma dysponuje ośrodkami badawczymi i produkcyjnymi na Tajwanie i w USA, a także liniami montażowymi zlokalizowanymi w Holandii i Japonii.

Przed nawiązaniem współpracy zespół AIoT firmy Asustek rozpoczął wspólne działania z producentem IPC Axiomtek i dostawcą sprzętu przemysłowego - Chin Fong Machine Industrial w celu wdrożenia rozwiązania do wykrywania defektów podczas procesu tłoczenia. Asustek współpracował również z Industrial Technology Research Institute (ITRI) w celu opracowania rozwiązań wykorzystujących AI w dziedzinie bezpieczeństwa żywności.

 

Źródło: Digitimes

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Acer i Asustek zwiększają swój udział na indyjskim rynku
W czwartym kwartale Apple zajął pierwsze miejsce na światowym rynku smartfonów
W lipcu Tajwan zwiększył eksport
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Kwantowy skok w inżynierii - Mouser Electronics przybliża przyszłość przetwarzania komputerowego
Komunikacja
Reset na rynku RF: Smartfony ustępują miejsca obronności, motoryzacji i 6G
Produkcja elektroniki
InchFab chce zmienić rynek półprzewodników miniaturowymi fabrykami
Komponenty
Micron uruchamia fundusz o wartości 250 mln dolarów dla sektora AI
Projektowanie i badania
Unia Europejska stawia na bezpieczeństwo w kwestii AI
Produkcja elektroniki
Rynek urządzeń do produkcji półprzewodników (WFE) u progu eksplozji - ponad 1,2 bln dolarów skumulowanej sprzedaży do 2031 roku
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
Firma WIN SOURCE na targach ITM Industry Europe 2026 - wsparcie rozwoju łańcucha dostaw europejskiego przemysłu wytwórczego
Gospodarka
Sztuczna inteligencja wychodzi z centrów danych. Chipy neuromorficzne rewolucjonizują obliczenia brzegowe
Gospodarka
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów