Phison skupi się na sektorze biznesowym

| Gospodarka Aktualności

Firma Phison Electronics, specjalizująca się w kontrolerach pamięci flash, zintensyfikuje swoje działania w sektorze biznesowym, motoryzacyjnym i przemysłowym, jednocześnie obniżając sprzedaż generowaną przez rynek konsumencki. Wcześniej przychody Phisona generowane przez ten segment odpowiadały za 80% przychodów firmy. W 2020 roku odsetek ten spadł do zaledwie 30%.

Phison skupi się na sektorze biznesowym

Firma poinformowała, że przez kolejne lata sprzedaż jej chipów skierowana poza sektor konsumencki będzie napędzana przez wzrost zamówień pochodzących od producentów typu ODM notebooków i pozostałego sprzętu IT. Phinson kładzie nacisk na przyspieszenie dostaw kontrolerów SSD PCIe Gen4, które są już wdrożone przez firmy ODM. Wskazuje jednocześnie, że dostawy kontrolerów PCIe SSD odnotują gwałtowny wzrost w 2021 i 2022 roku.

Phison Electronics ogłosił, że zaczął dostarczać próbki kontrolerów SSD PCIe Gen5 do celów projektowych. Kontrolery nowej generacji mają być przeznaczone dla przedsiębiorstw, centrów danych i wydajnych komputerów konsumenckich. W 2020 roku Phison przeznaczył na badania i rozwój 6,9 mld NT (247,8 mld dolarów), co odpowiadało za 82% całkowitych nakładów inwestycyjnych firmy w tamtym roku.

źródło: Digitimes

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie