Phison Electronics zmniejszy swój udział w spółce Kingston Solutions

| Gospodarka Aktualności

Phison Electronics planuje zmniejszyć swój udział w spółce joint venture utworzonej z Kingston Technology. Phison zamierza sprzedać udziały w Kingston Solutions (KSI) warte około 1,78 mld NT (60,5 mln dolarów) swojemu partnerowi z USA. Tajwański producent kontrolerów pamięci spodziewa się zebrać około 950 mln NT (32,2 mln dolarów) zysków ze zbycia akcji, które zostaną ujęte w raporcie finansowym za trzeci kwartał. Transakcja kapitałowa pozwoli Kingstonowi zostać większościowym udziałowcem KSI.

Phison Electronics zmniejszy swój udział w spółce Kingston Solutions

Phison powiedział, że utrzyma ścisłą współpracę z Kingstonem, a sprzedaż udziałów jest zgodna ze strategią dostawcy modułów pamięci, zgodnie z którą KSI zostanie skonsolidowana z firmą Kingston w celu poprawy efektywności zarządzania zasobami. Założona pod koniec 2010 roku jednostka KSI koncentruje się na sprzedaży i marketingu układów pamięci, głównie NAND z interfejsem eMMC, opracowanych i wyprodukowanych wspólnie przez Kingstona i Phisona. Tajwańskie przedsiębiorstwo zapowiedziało, że położy większy nacisk na badania i rozwój w zakresie podstawowych technologii.

- Phison pozostaje naszym długoterminowym strategicznym partnerem technologicznym, ponieważ jego kontrolery są wykorzystywane w wielu produktach Kingstona, w tym dyski SSD, dyski USB i karty pamięci - powiedział prezes Kingstona, Darwin Chen.

źródło: Digitimes

Zobacz również