Samsung utrzymuje dominację na rynku pamięci do smartfonów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według Strategy Analytics, w pierwszym kwartale 2020 r. Samsung Electronics utrzymał pozycję lidera na rynku pamięci do smartfonów z 50% udziałem w przychodach. Za liderem są SK Hynix i Micron Technology. W pierwszym kwartale firmy Samsung, SK Hynix i Micron uzyskały prawie 84% udziału w przychodach na globalnym rynku pamięci do smartfonów.

Samsung utrzymuje dominację na rynku pamięci do smartfonów

Jak podał Strategy Analytics, przychody z chipów NAND flash do smartfonów wzrosły o 4% rok do roku, dzięki stabilizacji cen i wyższemu zapotrzebowaniu w pierwszym kwartale 2020. Na czele rynku był Samsung z udziałem w przychodach na poziomie 44%, następnie Kioxia - 21% i SK Hynix - 16%.

Według analityków w pierwszym kwartale br. całkowite przychody z rynku pamięci DRAM dla smartfonów spadły o 4% rok do roku, głównie ze względu na sezonowość i przesunięcie popytu na inne kategorie. Samsung zarejestrował tu udział w przychodach na poziomie 55%, a firmy SK Hynix i Micron - odpowiednio 25 i 19%.

- Rynek pamięci do smartfonów będzie nadal borykał się ze spadkiem zapotrzebowania na te układy ze względu na zakłócenia w globalnej produkcji smartfonów wywołane pandemią COVID-19, a także wynikający z niej znaczny spadek popytu na smartfony. Jednak popyt na układy pamięci o dużej gęstości z UFS 3.0 i LPDDR5 wygląda wśród producentów smartfonów optymistycznie - powiedział Stuart Robinson, dyrektor wykonawczy w Strategy Analytics.

źródło: DigiTimes

Zobacz również