Xiaomi zwiększa produkcję w Indiach

| Gospodarka Aktualności

Chiński Xiaomi Corp zatrudnia kolejnych producentów kontraktowych do wytwarzania telefonów w Indiach, zwiększając tym samym swój udział w kraju, w którym już jest jedną z największych smartfonowych marek. Manu Jain, dyrektor zarządzający operacjami Xiaomi w Indiach, powiedział na konferencji prasowej, że nowymi dostawcami Xiaomi w Indiach będą chińskie firmy BYD i DBG.

Xiaomi zwiększa produkcję w Indiach

Firma Xiaomi produkuje telefony w Indiach od ponad pół dekady i szybko rozwinęła się na tym wysoce konkurencyjnym rynku, na którym połączenia głosowe i koszty transmisji danych należą do najniższych na świecie. Według danych firmy badawczej Counterpoint, chińskie Xiaomi było największym sprzedawcą smartfonów w Indiach w 2020 roku, z 26% udziałem w rynku. Jak twierdzi producent, obecnie 99% jego smartfonów i 100% inteligentnych telewizorów produkowanych jest w Indiach, przy czym również większość komponentów do smartfonów ma być wytwarzana lokalnie.

Xiaomi poinformowało, że firma DBG utworzyła fabrykę smartfonów w północnoindyjskim stanie Haryana, natomiast BYD uruchomi zakład w Tamil Nadu, w południowych Indiach. Xiaomi wytwarza również telefony w zlokalizowanych w Indiach fabrykach prowadzonych przez producentów kontraktowych Foxconn Technology Co i Flex Ltd.

źródło: Reuters

Zobacz również