Ams tworzy centrum rozwoju w Rochester, w stanie Nowy Jork

| Gospodarka Optoelektronika

Firma Ams zakłada centrum doskonałości obrazowania w zakresie konsumenckich czujników obrazu oraz walidacji produktów, by wspierać kluczowych klientów amerykańskich z Riverwood Tech Campus w Rochester. Koncentracja na badaniach i rozwoju w dziedzinie fotoniki w rejonie Rochester oznacza, że firma dostrzegła źródło wysokiej klasy talentów do działań w zakresie obrazowania.

Ams tworzy centrum rozwoju w Rochester, w stanie Nowy Jork

Ams chce rozszerzyć swoje możliwości inżynieryjne, korzystając z doskonałej globalnej pozycji firmy w dziedzinie konsumenckiego obrazowania i detekcji na rynku smartfonów.

- Rochester to idealny wybór dla firmy Ams. Chcemy rozszerzyć swoje badania i rozwój w dziedzinie transformacji obrazowania konsumenckiego i fotoniki, by tworzyć innowacje projektowe, które mają wpływ na nasz świat. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z takimi instytucjami, jak NYS American Institute for Manufacturing for Integrated Photonics oraz renomowanymi lokalnymi uniwersytetami i instytutami - powiedział David Sackett, Senior Director Research and Development, Consumer Image Sensors w ams oraz dyrektor ośrodka.

Oferta elementów optycznych firmy Ams obejmuje źródła światła VCSEL (Vertical Cavity Surface-Emitting Laser), czujniki współpracujące z wyświetlaczami, w tym Behind-OLED (BOLED), mikroczujniki zbliżeniowe oraz czujniki spektralne i biodetekcyjne.

Ams oczekuje, że wyrafinowane technologie ulepszające kamery i aparaty będą oferować atrakcyjne możliwości zastosowania, ponieważ funkcje związane z modułami optycznymi będą stanowić kluczowe wartości dla użytkowników smartfonów. Firma spodziewa się, że optoelektronika będzie standardowo oferować takie funkcje, jak automatyczny balans bieli (AWB), autofokus z detekcją laserową (LDAF)/1D ToF, szerokozakresowe wykrywanie i redukcja migotania obrazu oraz funkcje zorientowane na AR.

źródło: Ams