Firma Transition Technologies została członkiem Innovation Hub NATO

| Gospodarka Aktualności

Transition Technologies Managed Services (TTMS), spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Transition Technologies, dołącza do grona firm oraz instytucji naukowych wspierających Innovation Hub - specjalną jednostkę powołaną w 2013 r. przez NATO przy Dowództwie ds. Transformacji w Norfolk, w USA. TTMS działać będzie w obszarze rozwoju systemów informatycznych.

Firma Transition Technologies została członkiem Innovation Hub NATO

Innovation Hub pomaga rozwiązywać obecne i przyszłe problemy sił zbrojnych, związane m.in. z poprawą zarządzania logistyką dostaw wojskowych oraz rozwojem autonomicznych systemów obronnych. Eksperci TTMS zostali członkami zespołów architektonicznych i programistycznych tej wyjątkowej jednostki badawczej. Ich zadaniem jest rozwiązywanie najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych problemów współczesnego pola walki oraz antycypacja przyszłych potrzeb, kontekstu oraz możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze rozwiązania ze świata technologii informatycznych.

W ostatnich latach wiele krajów NATO zaczęło tworzyć inicjatywy, których celem jest wykorzystanie w środowisku wojskowym nowoczesnych technologii, głównie z sektora komercyjnego. W poszczególnych krajach stworzono ośrodki wspierające te działania, m.in. w USA (NSIN, Air Force Kessel Run Lab), Niemczech (Cyber Incubators), Francji (AID), Wielkiej Brytanii (DSTL).

- TTMS jest jedną z niewielu firm w Polsce przygotowanych do wsparcia takich innowacyjnych jednostek z sektorów obronności czy kosmicznego. Posiadamy liczne certyfikaty i pozwolenia, których zdobycie trwa czasami latami, a w skład naszego zespołu wchodzą wysoko wyspecjalizowani eksperci, posiadający wiedzę nie tylko techniczną, ale przede wszystkim merytoryczną. W niektorych przypadkach, ze względu na poziom wymaganej ekspertyzy koniecznym okazało się zatrudnienie specjalistów z innych krajów NATO i UE. To pozwala nam rywalizować z firmami na arenie międzynarodowej – mówił Marcin Kubec, dyrektor operacyjny Transition Technologies Managed Services.

źródło: Transition Technologies