Firma Transition Technologies została członkiem Innovation Hub NATO

Transition Technologies Managed Services (TTMS), spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Transition Technologies, dołącza do grona firm oraz instytucji naukowych wspierających Innovation Hub - specjalną jednostkę powołaną w 2013 r. przez NATO przy Dowództwie ds. Transformacji w Norfolk, w USA. TTMS działać będzie w obszarze rozwoju systemów informatycznych.

Posłuchaj
00:00

Innovation Hub pomaga rozwiązywać obecne i przyszłe problemy sił zbrojnych, związane m.in. z poprawą zarządzania logistyką dostaw wojskowych oraz rozwojem autonomicznych systemów obronnych. Eksperci TTMS zostali członkami zespołów architektonicznych i programistycznych tej wyjątkowej jednostki badawczej. Ich zadaniem jest rozwiązywanie najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych problemów współczesnego pola walki oraz antycypacja przyszłych potrzeb, kontekstu oraz możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze rozwiązania ze świata technologii informatycznych.

W ostatnich latach wiele krajów NATO zaczęło tworzyć inicjatywy, których celem jest wykorzystanie w środowisku wojskowym nowoczesnych technologii, głównie z sektora komercyjnego. W poszczególnych krajach stworzono ośrodki wspierające te działania, m.in. w USA (NSIN, Air Force Kessel Run Lab), Niemczech (Cyber Incubators), Francji (AID), Wielkiej Brytanii (DSTL).

- TTMS jest jedną z niewielu firm w Polsce przygotowanych do wsparcia takich innowacyjnych jednostek z sektorów obronności czy kosmicznego. Posiadamy liczne certyfikaty i pozwolenia, których zdobycie trwa czasami latami, a w skład naszego zespołu wchodzą wysoko wyspecjalizowani eksperci, posiadający wiedzę nie tylko techniczną, ale przede wszystkim merytoryczną. W niektorych przypadkach, ze względu na poziom wymaganej ekspertyzy koniecznym okazało się zatrudnienie specjalistów z innych krajów NATO i UE. To pozwala nam rywalizować z firmami na arenie międzynarodowej – mówił Marcin Kubec, dyrektor operacyjny Transition Technologies Managed Services.

Źródło: Transition Technologies

Powiązane treści
Elproma dostarczy serwery czasu do struktur NATO
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów