Rynek światłowodów wart 6,7 mld dolarów

| Gospodarka Optoelektronika

Zgodnie z danymi przygotowanymi przez Research and Markets, rynek technologii światłowodowych w 2020 roku osiągnął wartość 6,7 mld dolarów. Rosnący popyt na usługi internetowe jest tu kluczowym czynnikiem napędzającym. Obecnie technologia światłowodowa znajduje szerokie zastosowanie w branży medycznej i telekomunikacyjnej, a także sektorze wojskowym i motoryzacyjnym.

Rynek światłowodów wart 6,7 mld dolarów

Wiele czynników wskazuje na to, że ciągu najbliższych pięciu lat światowy rynek światłowodów będzie wykazywał umiarkowany wzrost. Ze względu na szybko rosnącą populację wykorzystującą technologie cyfrowe, zwiększa się popyt na dostęp do usługi szerokopasmowej komunikacji i transmisji danych, co zapewnia stały wzrost w sektorze IT.

W konsekwencji zwiększa to zapotrzebowanie na światłowody, ponieważ są one integralną częścią infrastruktury zapewniającej przesył danych, wiadomości głosowych i obrazów na duże odległości. Ponadto nowe technologie, takie jak sieć 5G, FTTH (Fibre to the Home) i FTTB (Fibre to the Building), wzmocniły pozycję systemów sieci szerokopasmowych, które zapewniają konsumentom szybkie przesyłanie danych i realizację powiązanych usług.

Internet światłowodowy jest uważany za niezawodny i mniej podatny na awarie. W branży medycznej technologia ta ma szerokie zastosowanie w dziedzinie obrazowania, gdzie rentgen, endoskopia chirurgiczna i mikroskopia, lasery okulistyczne oraz terapia światłem to jedne z kluczowych procedur medycznych wykorzystujących światłowody. Rosnące zapotrzebowanie na operacje małoinwazyjne jest kolejnym krytycznym czynnikiem napędzającym popyt w tej branży.

źródło: Electronicsb2b