Dostawcy sterowników LCD z zamówieniami do końca 2022 roku

| Gospodarka Optoelektronika

Tajwańscy dostawcy sterowników do ekranów LCD notują zamówienia z terminem realizacji sięgającym do końca 2022 roku. Według źródeł, ceny wyświetlaczy LCD zaczną spadać z powodu spowolnienia na rynku telewizorów i innych urządzeń tego typu. Liczba zamówień na ekrany LCD na czwarty kwartał utrzyma się na zadowalającym poziomie. Dostawcy chipów podchodzą optymistycznie do sprzedaży przez resztę roku.

Dostawcy sterowników LCD z zamówieniami do końca 2022 roku

Ceny paneli LCD spadły do ​​poziomu z początku 2021 roku. Dostawcy, w tym AUO i Innolux, odczuli w ciągu ostatnich miesięcy spadek przychodów. W przeciwnej sytuacji znaleźli się dostawcy chipów, w tym Novatek Microelectronics, FocalTech Systems i Fitipower Integrated Technology, którzy odnotowali wzrost swoich przychodów w sierpniu o ponad 70% rok do roku.

Utrzymujący się deficyt półprzewodników związany z niewystarczającym poziomem mocy produkcyjnych w zakresie scalonych sterowników ekranów LCD może zachęcać firmy niższego szczebla do gromadzenia większej liczby tego typu układów. Jednak niepewność co do popytu na rynku końcowym nadal skłania dostawców sterowników LCD do zamrożenia swoich ofert na czwarty kwartał.

źródło: Digitimes

Zobacz również