Ceny ekranów LCD będą rosły wolniej

| Gospodarka Optoelektronika

Ceny paneli LCD w lipcu będą nadal rosły, ale w wolniejszym tempie, ponieważ sprzedaż telewizorów w Chinach zaczęła maleć. Producenci wyświetlaczy prawdopodobnie zwiększą moce wytwórcze, ale przydzielą więcej zasobów dla aplikacji IT, kosztem linii telewizorów.

Ceny ekranów LCD będą rosły wolniej

Według Sigmaintell Consulting ceny małych i średnich paneli utrzymają się w lipcu na niezmienionym poziomie, ze względu na równowagę podaży i popytu. Jednak notowania dla ekranów o dużych rozmiarach będą nadal rosnąć. Firma Sigmaintell szacuje również, że wartość wskaźnika ASP dla 21,5-calowych modułów LCM do monitorów wzrośnie sekwencyjnie o 2 dolary, osiągając w lipcu 68 dolarów, w porównaniu z analogicznym wzrostem o 2,5 dolara (do 74,50 dolarów) za 23,8-calowe moduły IPS. Ceny 27-calowych modułów IPS wzrosną o 2 dolary, osiągając wartość 90,9 USD.

Ze względu na słabnący popyt na Chromebooki do zastosowań edukacyjnych ceny 11,6-calowych paneli HD TN pozostaną w lipcu bez zmian, a ceny 14-calowych ekranów tego typu wzrosną o 1 dolar, co przełoży sią na ASP w wysokości 42,30 USD. Ceny 14- i 15,6-calowych wyświetlaczy IPS do notebooków mogą wzrosnąć w lipcu o 1,50 dolara, osiągając ASP na poziomie odpowiednio 49,90 i 54 dolary.

źródło: Digitimes

Zobacz również