W czwartym kwartale wzrosły dostawy telewizorów LCD

Według agencji Digitimes Research tajwańscy producenci telewizorów LCD w czwartym kwartale 2020 roku sprzedali na całym świecie ponad 951 tys. sztuk, co oznacza sekwencyjny wzrost o 9,8% i 12,3% rok do roku. Największym producentem urządzeń tego typu była firma TPV Technology. Odpowiadała ona za 46,9% dostaw na globalnym rynku. 

Posłuchaj
00:00

Kolejne miejsce w tym rankingu zajął Foxconn Electronics - z udziałem na poziomie 22,3%, dalej Innolux - 13,1%, AmTran - 12,9%, a ostatnią pozycję zajął Compal Electronics, odpowiadając za 4,3% dostaw. W przypadku poszczególnych rynków, Ameryka Północna odpowiadała za 49,5% dostaw telewizorów, region Azji i Pacyfiku za 25,7%, a Europa za 17,7%.

W ciągu ubiegłego roku tajwańscy producenci sprzedali 29,11 mln telewizorów, co oznacza spadek 2,4% w porównaniu z rokiem 2019. Prognozy wskazują, że w pierwszym kwartale 2021 roku dostarczą oni blisko 5,919 mln sztuk, co przełoży się na spadek o 37,8% w ujęciu sekwencyjnym, ale wzrost o 27,3% rok do roku.

Źródło: Digitimes

Powiązane treści
Producenci wyświetlaczy LCD notują kolejne spadki przychodów
Samsung sprzeda fabrykę telewizorów firmie Amtran Technology
W pierwszej połowie roku o 16% wzrosły dostawy telewizorów
Dostawy LCD z Tajwanu odnotują niewielki spadek
Ceny ekranów LCD będą rosły wolniej
Polski rynek telewizorów odbije w przyszłym roku
Dostawcy sterowników LCD z zamówieniami do końca 2022 roku
Ekrany microLED wkraczają na rynek telewizorów
W Japonii trwa boom na telewizory
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Foxconn i Nvidia zbudują centrum danych AI mające moc 100 MW
Pomiary
Firma Anritsu przejęła w całości Dewetron GmbH
Aktualności
Studenci Politechniki Poznańskiej zbudowali rakietę sondażową. Wsparcia udzieliła Grupa Renex
Produkcja elektroniki
Rusza masowa produkcja ogniw SSB
Mikrokontrolery i IoT
Czołówka producentów mikrokontrolerów samochodowych
Komunikacja
Infineon przejmuje biznes motoryzacyjny układów ethernetowych firmy Marvell
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Foxconn i Nvidia zbudują centrum danych AI mające moc 100 MW
Gospodarka
Studenci Politechniki Poznańskiej zbudowali rakietę sondażową. Wsparcia udzieliła Grupa Renex
Informacje z firm
Nowoczesne i ergonomiczne, nowe stanowisko REECO Eco
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów