W pierwszej połowie roku o 16% wzrosły dostawy telewizorów

| Gospodarka Aktualności

Według AVC Revo, w pierwszej połowie 2021 roku, światowe dostawy telewizorów produkowanych na licencji OEM wyniosły 45,9 mln sztuk, co oznacza wzrost o 16,5% rok do roku. W związku ze znoszeniem obostrzeń spada popyt na telewizję. VC Revo szacuje, że dostawy telewizorów tym roku spadną o 1,4%, jak i ceny paneli w nadchodzących miesiącach.

W pierwszej połowie roku o 16% wzrosły dostawy telewizorów

W pierwszej połowie tego roku dostawy telewizorów do Ameryki Północnej wyniosły 9,7 mln sztuk, co oznacza wzrost o 19,2%. W Chinach było to 9,4 mln sztuk, czyli o 19% więcej. W tym czasie inne kraje azjatyckie odnotowały dostawy na poziomie 9,6 mln sztuk, co przekłada się na wzrost o 31,1% rok do roku.

Firma TPV Technology w pierwszej połowie 2021 roku dostarczyła na rynek 6,5 mln sztuk, co oznacza wzrost o 21% rok do roku. Popyt na telewizory firmy Philips i AOC utrzymuje stabilny poziom. Firma Foxconn dostarczyła na rynek telewizorów 5,4 mln sztuk, czyli o 58,6% niż rok wcześniej, głównie dzięki takim markom, jak Sharp i Sony. Dostawy telewizorów firmy Shenzhen Mtc osiągnęły 4,9 mln sztuk w pierwszej połowie roku, co oznacza wzrost o 22,8% rok do roku. TCL SCBC sprzedało w tym samym czasie 4,3 mln telewizorów, co oznacza spadek o 5,7% w skali roku.

źródło: Digitimes