KES Poland rozpoczyna grupowe zwolnienia pracowników

Utrzymujące się niedobory w zakresie półprzewodników dla motoryzacji powodują, że producenci podzespołów nie są w stanie dostarczać wyrobów, które mogłyby zaspokoić popyt. W sytuacji kryzysowej znalazła się firma firma KES Poland z Wodzisławia Śląskiego, która 1 listopada br. uruchamia procedurę realizacji zwolnień grupowych. Zatrudnienie stracić mogą 132 osoby, czyli praktycznie wszyscy pracownicy. Informacja jest oficjalna, potwierdzona przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl.

Posłuchaj
00:00

Według PUP, KES Poland musi zawiesić działalność na około pół roku, lub nawet na dłużej, jednak firma nie zostanie zlikwidowana. Proces zwolnień potrwa do końca stycznia 2022 r.

KES opracowuje i wytwarza wiązki kablowe do nowych samochodów. Roczna produkcja to około 40 mln wiązek. Ich odbiorcami są takie marki, jak Audi, Bentley, BMW, DAF, Daimler, Ferrari, Ford, Lamborghini, Landrover, MAN, Nissan, Opel, Rolls-Royce, Seat, Skoda, Volkswagen oraz Volvo.

Źródło: praca.nowiny.pl

Powiązane treści
Producenci oraz dostawcy wiązek i kabli specjalistycznych oraz urządzeń do obróbki przewodów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów