Dobry rok firmy ML System

| Gospodarka Aktualności

Według najnowszych, szacunkowych danych w 2021 r. firma ML System wypracowała 188,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 48% rok do roku. Wynik EBITDA wyniósł w tym okresie 24,4 mln zł, dając wzrost o 10%. Z kolei zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 26,7 mln, a zysk netto - 1,7 mln zł. Na wynik roku 2021 duży wpływ miały wysokie koszty amortyzacji wynikające z inwestycji, a także przyspieszona amortyzacja rozliczana w strategicznych projektach B+R.

Dobry rok firmy ML System

- Miniony rok należy zaliczyć do udanych. To był czas realizacji strategicznych inwestycji. Zakończyliśmy kluczowy dla nas projekt QGlass, który otworzył „nową erę kwantową”. Równolegle realizowaliśmy inwestycje w ramach projektu 2DGlass, który zostanie zakończony w bieżącym roku. Pomimo pandemii, która wpłynęła na większą absencję pracowników i wydłużenie terminów dostaw komponentów oraz maszyn, w 2021 r. odnotowaliśmy mocny, dwucyfrowy wzrost sprzedaży, umacniając naszą pozycję w branży - mówił Dawid Cycoń, prezes firmy ML System.

- Rynki ukraiński i rosyjski nigdy nie stanowiły dla spółki istotnego biznesowo i strategicznie kierunku rozwoju. Zaistniała sytuacja uświadomiła wszystkim, że niezależność i dywersyfikacja źródeł energii jest kluczowa dla Europy. Naturalnym kierunkiem realizacji tej strategii będzie przyspieszenie transformacji energetycznej. Nasze produkty oparte o technologię kropek kwantowych idealnie wpisują się w trendy i politykę klimatyczną Europy. Dużym atutem naszych technologii jest uniezależnienie od dostaw komponentów z Azji - dodał Dawid Cycoń.

źródło: ML System

Zobacz również