Kioxia zwiększy zdolności produkcji pamięci flash 3D

| Gospodarka Aktualności

Kioxia ogłosiła, że ​​rozpocznie budowę nowego zakładu produkcyjnego (Fab2) w ośrodku Kitakami, w japońskiej prefekturze Iwate. Inwestycja ma na celu m.in. rozszerzenie produkcji pamięci 3D BiCS FLASH. Budowa obiektu rozpocznie się w kwietniu 2022 roku, a zakończy w roku 2023.

Kioxia zwiększy zdolności produkcji pamięci flash 3D

Zakład Fab2 będzie realizował produkcję opartą na sztucznej inteligencji, w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych całej fabryki Kitakami oraz dalszej poprawy jakości produktów. Pozwoli to firmie Kioxia na rozwój działalności i wykorzystanie średnio- i długoterminowego wzrostu rynku pamięci flash, napędzanego - zdaniem firmy - przez przyspieszenie rozwoju usług w chmurze, 5G, IoT, AI, zautomatyzowanej jazdy czy środowiska metaverse.

Nowy zakład zostanie zbudowany po wschodniej stronie istniejącego zakładu Fab1 i będzie miał strukturę architektoniczną odporną na trzęsienia ziemi, a także przyjazną dla środowiska konstrukcję, która wykorzystywać będzie energooszczędne urządzenia produkcyjne i odnawialne źródła energii. Kioxia planuje sfinansować budowę z operacyjnych przepływów pieniężnych.

Kioxia poinformowała, że ​​planuje przeprowadzić rozmowy z firmą Western Digital w sprawie rozszerzenia joint venture obejmującego układy flash na inwestycję w Fab2.

źródło: Kioxia