Western Digital podzieli biznes pamięci flash

Firma Western Digital poinformowała, że ​​wydzieli swój dział pamięci flash, po tym, jak utknęły rozmowy na temat połączenia jednostki z japońską Kioxią. WD ogłosił także nowe podniesienie kapitału w celu refinansowania części swojego zadłużenia. Podział pozostawi producenta urządzeń do magazynowania danych z jego tradycyjną działalnością związaną z dyskami twardymi, powstaną też dwie spółki notowane na giełdzie.

Posłuchaj
00:00

Western Digital planuje pozyskać kapitał poprzez sprzedaż obligacji zamiennych o wartości 1,3 mld dolarów z terminem płatności w 2028 r. Firma oświadczyła, że ​​wykorzysta wpływy na refinansowanie części zadłużenia zapadającego w 2024 r.

Podział rozwiewa wieloletnią niepewność co do jednostki biznesowej WD zajmującej się pamięciami flash, która powstała w wyniku przejęcia firmy SanDisk za 19 mld dolarów w 2016 roku i działała w branży smartfonów i komputerów. Popyt na chipy flash spadł po pandemii, a ogromna podaż zwiększyła presję na producentów chipów, aby się konsolidowali.

Od 2021 r. firma Western Digital i jej partner produkcyjny Kioxia prowadzą rozmowy na temat fuzji, w wyniku której powstać miałaby firma kontrolująca jedną trzecią światowego rynku pamięci flash NAND. Jak podają źródła agencji Reuters, ostatnia próba zawarcia transakcji utknęła w martwym punkcie pod koniec października, po sprzeciwie inwestora Kioxii - firmy SK Hynix - głównego producenta układów pamięci i rywala obu firm.

Western Digital prognozuje stratę w drugim kwartale mniejszą niż szacunki Wall Street. W związku ze spowolnieniem tempa spadków w segmencie flash, odnotował także lepsze niż oczekiwano wyniki za okres lipiec-wrzesień.

Źródło: Yole Group

Powiązane treści
Motorem zysków na rynku półprzewodników były i będą pamięci
Japonia przyznała dotację dla Western Digital i firmy Kioxia
Kioxia zwiększy zdolności produkcji pamięci flash 3D
Western Digital składa nową ofertę w sprawie przejęcia Kioxii
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Renex rozwija szkolenia IPC w Europie Środkowo-Wschodniej
Aktualności
Ograniczenia eksportu pierwiastków ziem rzadkich będą problemem
Aktualności
Ensign InfoSecurity nagrodzona za Aletheia – AI do wykrywania deepfake’ów w czasie rzeczywistym
Produkcja elektroniki
Branża motoryzacyjna obiera kurs na RISC-V
Aktualności
Polscy konsumenci gromadzą nieużywaną elektronikę wartą 112 mld zł
Mikrokontrolery i IoT
Coraz więcej możliwości komunikacji satelitarnej w IoT
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Renex rozwija szkolenia IPC w Europie Środkowo-Wschodniej
Gospodarka
Ograniczenia eksportu pierwiastków ziem rzadkich będą problemem
Gospodarka
Ensign InfoSecurity nagrodzona za Aletheia – AI do wykrywania deepfake’ów w czasie rzeczywistym
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów