W 2022 roku na śmietnik trafi 5 mld telefonów komórkowych

Według WEEE tylko w tym roku 5,3 mld telefonów komórkowych zostanie wyrzuconych do śmieci. Szacuje się, że na całym świecie jest 16 mld telefonów komórkowych, a w Europie prawie jedna trzecia nie jest już używana. WEEE twierdzi, że ilość odpadów elektrycznych i elektronicznych będzie się zwiększać aż do 2030 roku, kiedy osiągnie tempo 74 mln ton rocznie. Tylko 17% światowych e-odpadów jest odpowiednio przetwarzanych, a wiele cennych metali nie jest odzyskiwanych. WEEE podkreśla, że w czasie globalnego konfliktu, w tym wojny na Ukrainie i potencjalnego zagrożenia ciągłości łańcucha dostaw metali szlachetnych, jest to zwykłe marnotrawstwo surowców.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Światowy rynek smartfonów notuje wzrost po ponad 2 latach spadków
Sprzedaż smartfonów w Chinach spadła do najniższego poziomu od dekady
Elektrośmieci to cenne źródło surowców
Fuzje mogą niekorzystnie wpływać na łańcuchy dostaw
Góra elektrośmieci rośnie coraz szybciej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Dell i NVIDIA fundamentem największej fabryki AI w Indiach: 4000 GPU Blackwell dla NxtGen
Produkcja elektroniki
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Projektowanie i badania
Mitsubishi Electric i MHI inwestują w następcę modułu ISS. Nowa era komercjalizacji orbity LEO
Produkcja elektroniki
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
PCB
Standard oHFM: Nowe perspektywy dla modułów FPGA w systemach embedded
Produkcja elektroniki
Recykling ostatnią szansą dla Europy?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
Grupa RENEX podsumowuje 2025 rok
Informacje z firm
Grupa RENEX wsparła w grudniu dwie akcje charytatywne
Informacje z firm
Grupa RENEX na 18. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY 2025

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów