Wamtechnik buduje nową halę produkcyjną

| Gospodarka Aktualności

Działający na rynku europejskim dostawca systemów bateryjnych inwestuje w kolejną halę produkcyjną. Inwestycja - tak, jak pozostałe obiekty produkcyjne - będzie zlokalizowana w podwarszawskim Piasecznie. Pozwoli ona na zwiększenie mocy wytwórczych o 50%. Zakończenie budowy zaplanowano na 3 kwartał 2023 roku.

Wamtechnik buduje nową halę produkcyjną

W ostatnich latach spółka Wamtechnik notuje stały wzrost obrotów oraz przychodów ze sprzedaży. Zarząd szacuje, że rok 2022 zakończy się wynikiem wyższym o około 40 %, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Nowa inwestycja nie tylko znacząco podniesie zdolności produkcyjne, ale przyczyni się też do wzrostu zatrudnienia. Hala zostanie wyposażona w nowoczesne linie, na których realizowane będą kluczowe i największe pod względem energii oraz wolumenu zamówień projekty w technologii litowo-jonowej.

Oprócz powierzchni produkcyjnej firma zyska kolejne metry kwadratowe magazynu, pozwalające na płynną i szybką realizację dostaw. Druga kondygnacja rozwinie powierzchnię biurową. Hala zasilana będzie odnawialnymi źródłami energii, w szczególności wykorzystując instalacje fotowoltaiczne. W ramach doskonalenia i otwarcia na branże automotive spółka wdraża standard IATF 16949:2016.

Działający dotychczas zakład firmy Wamtechnik, o powierzchni blisko 7 tys. m², obejmuje 3 wydziały produkcyjne i zatrudnia ponad 300 osób. Wytwarzane systemy bateryjne zasilają maszyny i urządzenia w praktycznie każdym sektorze przemysłu w Europie i poza jej granicami. Protezy kolan, ogrzewacze płynów infuzyjnych i pompy infuzyjne to przykładowe projekty z sektora medycznego, ale produkowane moduły wykorzystywane są także w elektrycznych motocyklach i rowerach, przemysłowych napędach czy pojazdach elektrycznych.

źródło: Wamtechnik