Wamtechnik automatyzuje produkcję pakietów bateryjnych

| Gospodarka Aktualności

Firmy Atende Industries Sp. z o.o. - dostawca rozwiązań informatycznych dla przemysłu, oraz Wamtechnik Sp. z o.o. - jeden z największych assemblerów pakietów bateryjnych w Europie, w tym między innymi do pojazdów elektrycznych, podpisały umowę dotyczącą uruchomienia stanowiska montażu modułów bateryjnych w oparciu o roboty współpracujące sterowane przez platformę besmart.vision. Automatyzacja stanowiska umożliwi spółce Wamtechnik zapewnienie stałej, wysokiej jakości produkcji, maksymalizację wydajności oraz zwiększenie efektywności ekonomicznej procesu.

Wamtechnik automatyzuje produkcję pakietów bateryjnych

Platforma besmart.vision, wykorzystująca głębokie uczenie maszynowe, pozwala na inteligentne sterowanie robotami i wykonywanie przez nie czynności zarezerwowanych do tej pory wyłącznie dla ludzi, takich jak np. rozpoznawanie typu i położenia przedmiotów w przestrzeni trójwymiarowej. W przypadku opisywanego wdrożenia robot będzie w stanie samodzielnie otwierać opakowania z ogniwami bateryjnymi, prowadzić ich diagnostykę i umieszczać w docelowych obudowach. Po uruchomieniu stanowiska operator nie będzie musiał wykonywać najbardziej żmudnej części procesu produkcyjnego i skupi się jedynie na ważnych czynnościach związanych z uruchomieniem modułu.

Stanowisko oparte o inteligentną robotykę zostanie uruchomione w modelu usługowym obejmującym dostarczenie dwóch cobotów oraz usługę sterowania nimi za pośrednictwem chmury besmart.vision.

- Wdrożenie w Wamtechnik jest premierą platformy besmart.vision, którą rozwijaliśmy od 2019 roku. Przeprowadziliśmy już szereg badań i wierzymy, że pokażemy prawdziwy potencjał tej technologii przy produkcji tak ważnych dla obecnej gospodarki modułów bateryjnych oraz we współpracy z tak renomowanym partnerem - mówi Paweł Pisarczyk, prezes Zarządu Atende Industries

Wamtechnik od niemalże trzydziestu lat działa na rynku polskim i europejskim, produkując pakiety bateryjne dla przemysłu. Jest specjalistą w zakresie produkcji baterii litowych i litowo-jonowych. Posiada autoryzacje takich producentów, jak Panasonic czy Saft Batteries. Wamtechnik współpracuje ze światowymi liderami branży, dystrybuując ich baterie i akumulatory (Panasonic, Saft Batteries, LG Chem, Samsung, EVE, Arts Energy).

Atende Industries to spółka z sektora informatycznego i wysokich technologii, dostarczająca od ponad 10 lat rozwiązania dla przemysłu. Obecnie działalność firmy koncentruje się na rozwoju platform chmurowych dla Przemysłu 4.0, takich jak platforma besmart.vision dla inteligentnej robotyki oraz besmart.energy – platforma dla nowoczesnej energetyki rozproszonej. Spółka opracowała i wdrożyła oprogramowanie dla największego systemu inteligentnego opomiarowania w Polsce, zrealizowanego przez Energę-Operatora w ramach Advanced Metering Infrastructure, obejmującego 1,4 mln liczników.

źródło: Wamtechnik