Arduino robi kolejny zwrot ku automatyce przemysłowej

Arduino, które już od jakiegoś czasu projektuje i produkuje komputery jednopłytkowe o coraz bardziej wyrafinowanych możliwościach w oparciu o zaawansowane mikrokontrolery 32-bitowe, przedstawiło swój nowy produkt - kompletny komputer przemysłowy o nazwie Opta, stworzony we współpracy z firmą Finder.

Posłuchaj
00:00

Został oparty na mikrokontrolerze STM32H747XI zawierającym dwa rdzenie: 480-megahercowy Arm Cortex-M7 i 240-megahercowy Cortex-M4. Całość umieszczono w obudowie na szynę DIN razem z przekaźnikami i ośmioma wejściami, które można skonfigurować jako cyfrowe lub analogowe 0-10 V. Do wyboru są trzy opcje interfejsów: Ethernet, RS485 i Wi-Fi.

Arduino twierdzi, że komputer Opta jest bezpieczny i niezawodny, obsługuje bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania firmware i zapewnia bezpieczeństwo danych ze sprzętu do chmury dzięki wbudowanemu bezpiecznemu chipowi i zgodności ze standardem X.509. Urządzenie jest zasilane napięciem 12–24 V.

Powiązane treści
Nowa platforma Arduino UNO R4 dostępna w dwóch wersjach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów