Pięć największych marek notebooków notuje miesięczny wzrost dostaw

| Gospodarka Aktualności

Pięć największych na świecie marek oferujących notebooki, z wyłączeniem Apple, odnotowało w lutym 2023 r. łącznie wzrost dostaw o ponad 10% w porównaniu do stycznia. Według DigiTimes Research wynik ten osiągnięto dzięki niskiej bazie porównawczej ze stycznia oraz uzupełnianiu zapasów przez sprzedawców detalicznych.

Pięć największych marek notebooków notuje miesięczny wzrost dostaw

Jako największa na świecie marka notebooków w lutym powróciło Lenovo, korzystając z uzupełniania zapasów urządzeń przez chiński kanał sprzedaży detalicznej. Dostawy Hewletta-Packarda w lutym sekwencyjnie nieznacznie spadły, głównie w wyniku dużego spadku sprzedaży niedrogich modeli konsumenckich na dojrzałych rynkach, na całym świecie. Nieco niższe niż miesiąc wcześniej były również dostawy Della, ale - jak wynika z najnowszych danych - w nadchodzących miesiącach zamówienia z sektora przedsiębiorstw nie powinny już być dotknięte większym spadkiem.

Łączne dostawy notebooków trzech największych dostawców ODM wzrosły w lutym tylko o 1% w ujęciu miesięcznym, przy czym Wistron jest producentem o najlepszych wynikach, a odnotował znaczny miesięczny wzrost dzięki zamówieniom na nowe projekty od Lenovo.

źródło: DigiTimes

Zobacz również