Vigo Photonics otrzyma 9,3 mln zł dofinansowania

Vigo Photonics otrzyma dofinansowanie do projektu mającego na celu opracowanie innowacyjnego fotonicznego systemu monitoringu zasobów wodnych, będącego częścią rządowego programu Hydrostrateg.

Posłuchaj
00:00

W ramach projektu zostaną opracowane i zweryfikowane nowe fotoniczne i bezdotykowe metody pomiarowe, a następnie zbudowane autonomiczne sondy do zdalnego monitoringu wybranych parametrów jakościowych zasobów wodnych. Detekcja sygnałów (w zakresie 3-11 m) pochodzących od wybranych substancji, układami do nich dopasowanymi, pozwoli na miniaturyzację, automatyzację i ograniczenie kosztów przy zwiększonym poziomie zabezpieczenia monitorowanych obszarów. Cały projekt opiewa na sumę 13,1 mln zł.

Powiązane treści
Vigo ma kolejny projekt fotoniczny
VIGO Photonics i PCO zawarli strategiczne partnerstwo dla wzmocnienia potencjału polskiej obronności
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Komputery kwantowe to wciąż odległa przyszłość - ale coraz bardziej konieczna
Projektowanie i badania
Nowy zasób online dla płytek i zestawów ewaluacyjnych do systemów wbudowanych oraz narzędzi
Produkcja elektroniki
Zintegrowane rozwiązania SMT Panasonica
Komponenty
80% przychodów z sektora B2B - rozwój dzięki konsekwentnemu ukierunkowaniu na klienta
Optoelektronika
AI z prędkością światła staje się faktem - fotonika otwiera drogę do sprzętu nowej generacji
Produkcja elektroniki
Coraz większy udział materiałów polimerowych w zaawansowanym pakowaniu chipów
Zobacz więcej z tagiem: Optoelektronika
Prezentacje firmowe
Przyszłość wyświetlaczy TFT z podświetleniem mini LED
Gospodarka
AI z prędkością światła staje się faktem - fotonika otwiera drogę do sprzętu nowej generacji
Prezentacje firmowe
Wyświetlacze EPD w ofercie Unisystemu

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów