APS Energia opuszcza rosyjski rynek

Firma APS Energia zdecydowała o sprzedaży spółki zależnej OOO APS Energia Rus. Spółka działa od 2008 roku i dysponuje zakładem montażowym w Jekaterynburgu, ma filię w Moskwie, a także oddział w St. Petersburgu. Zatrudnia łącznie około 100 pracowników. Transakcja powinna przynieść polskiemu producentowi gwarantowanych systemów zasilania istotny zastrzyk gotówki.

Posłuchaj
00:00

Pozyskane fundusze mogą być przeznaczone m.in. na inwestycje związane z obszarem transformacji energetycznej, w tym na realizowany projekt opracowania systemów magazynowania energii oraz ładowarek samochodowych. Aktualnie firma chce się skoncentrować na rynkach Unii Europejskiej.

- Podjęliśmy decyzję o sprzedaży naszych rosyjskich aktywów, pomimo że nie są one objęte sankcjami. Od lat, wiele firm, z różnych części świata wyrażało gotowość zakupu naszej spółki działającej na tamtejszym rynku, nie byliśmy jednak tym zainteresowani. Uważam, że teraz jest dobry moment na otwarcie procesu i zaproszenie chętnych do negocjacji. Przypomnę, że posiadamy m.in. unikalne technologie atomowe, i nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnych na ich nabycie, tym bardziej, że są one dedykowane na tamtejszy rynek. Chcemy zamknąć, cały proces do końca tego roku. Pozyskane środki pozwolą nam na pokrycie w całości wkładu własnego inwestycji dotyczącej opracowania unikalnych systemów magazynowania energii oraz zasilenie kapitału obrotowego. To będzie rekordowy rok, pod względem zamówień z m.in. Polski, Ukrainy, Unii Europejskiej czy Egiptu i na tym się skupiamy – komentuje Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Źródło: APS Energia

Powiązane treści
APS Energia wyprodukuje magazyny energii elektrycznej
NCBiR dofinansuje projekty firmy APS Energia
APS Energia i WB Electronics chcą produkować magazyny energii
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Renex rozwija szkolenia IPC w Europie Środkowo-Wschodniej
Aktualności
Ograniczenia eksportu pierwiastków ziem rzadkich będą problemem
Aktualności
Ensign InfoSecurity nagrodzona za Aletheia – AI do wykrywania deepfake’ów w czasie rzeczywistym
Produkcja elektroniki
Branża motoryzacyjna obiera kurs na RISC-V
Aktualności
Polscy konsumenci gromadzą nieużywaną elektronikę wartą 112 mld zł
Mikrokontrolery i IoT
Coraz więcej możliwości komunikacji satelitarnej w IoT
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Renex rozwija szkolenia IPC w Europie Środkowo-Wschodniej
Gospodarka
Ograniczenia eksportu pierwiastków ziem rzadkich będą problemem
Gospodarka
Ensign InfoSecurity nagrodzona za Aletheia – AI do wykrywania deepfake’ów w czasie rzeczywistym
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów